:: PROMARIS

:: KUTRY RYBACKIE

:: PRZEBUDOWY

:: PROJEKTY I DOKUMENTACJE

:: NATLENIACZE STAWOWE

:: KREDYT

:: KONTAKT


:: JACHT TRAPER 620

:: MAD MAX

:: TROLL MASTER

:: AQUA TAXI


Prezentujemy Państwu jacht motorowy TRAPER 620 - jednostkę odzwierciedlającą nowe podejście do spędzania wolnego czasu na wodzie. Głównym założeniem tego projektu jest udostępnienie wodniakom jak największej ilości nowych akwenów, dzięki unikalnym walorom i rozwiązaniom posiadanego czy czarterowanego jachtu TRAPER 620. Oto opis niektórych z nich:

*POJEMNOŚĆ - pomimo niewielkich wymiarów kadłuba (6,20m x 2,50m) jacht jest bardzo pojemny - mieści 5 osób załogi (koja 3-osobowa na dziobie i 2 koje w zadaszanym kokpicie), kuchnię, toaletę oraz wygodny kokpit z dużym stołem. Większość tych oraz dalej wymienionych walorów mieszkalnych jachtu uzyskano dzięki zastosowaniu nowatorskiej koncepcji ROZSUWANEJ STERÓWKI (rozwiązanie prawnie chronione zgłoszeniem patentowym).

*BEZPIECZEŃSTWO - zbudowany na sprawdzonym w pływaniach morskich kadłubie jacht jest wyjątkowo stabilny, a zabudowane w nim komory wypornościowe zapewniają pełną niezatapialność potwierdzoną próbami i atestem Polskiego Rejestru Statków. W przedniej części dziobu znajduje się wzmocniona komora z grodzią zderzeniową.

*WYGODA - zamontowany na dachu wielofunkcyjny bagażnik dachowy pozwala zabrać w rejs np. 4 rowery lub zamiennie 2 zamykane bagażniki. Jest na tyle wytrzymały, że można tam przewozić inne ładunki typu sprzęt do nurkowania. Z kokpitu, który można dodatkowo powiększyć poprzez złożenie stołu i jednej ławy, uzyskujemy dostęp do 2 platform kąpielowych z drabinką lub wygodną rufę do uprawiania wędkarstwa. Zejście na ląd ułatwia wysunięty podest z uchwytami relingu, a pokład dziobowy został dostosowany wymiarami do wygodnego opalania. Wysokość stania w kabinie wynosi 193 cm - do tego wszystkiego dochodzi jeszcze bezproblemowa komunikacja z kokpitem poprzez rozsuwane drzwi.

*AUTONOMIA pływania została powiększona dzięki zainstalowaniu dużych zbiorników: paliwa (73 ltr), wody pitnej (70 ltr) oraz dodatkowemu zbiornikowi wody użytkowej do mycia i kąpieli (280 ltr). Na jednostce zamontowano dużą ilość schowków ułatwiających organizację długich rejsów.

*WSZECHSTRONNOŚĆ - wyjątkowo małe zanurzenie (35 cm) umożliwia zaplanowanie urlopu na nowych, mniej zatłoczonych czy wręcz pustych jeziorach i rzekach. Szerokość i waga (brak balastu!) pozwalają na transport jachtu własnym samochodem i wodowaniu bez użycia wynajmowanego sprzętu praktycznie w dowolnym miejscu. Wykonane w części dennej kadłuba trzy 4-metrowe płozy okute nierdzewnym płaskownikiem dodatkowo chronią kadłub i ułatwiają podjęcie decyzji o wpłynięciu na nowe nieznane wody i nie penetrowane do tej pory zaułki akwenów. Stąd już krotka droga do zainicjowania rejsów typu OFF-ROUTE.

*MORZE jest dostępne do pływań w strefie przybrzeżnej do 6 Mm od lini brzegowej, przy sile wiatru do 6B włącznie i fali do 2 m włącznie (klasa "C" w/g przepisów UE). Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby opuścić zatłoczone śródlądzie i udać się na pomieszkiwanie w szkierach pobliskiej Skandynawii czy przewieźć jacht na Adriatyk, gdzie i tak żegluje się głównie na silniku... Mało kto wie, ale na naszym Wybrzeżu jest łącznie 45 portów i przystani rybackich, z których 25 jest dostępnych tylko poprzez wylądowanie na plaży i wypłynięcie przy pomocy specjalnej wyciągarki, wyciągającej łódź stalówką w morze. Oczywiście wymaga to zainstalowania odpowiednio solidnych zaczepów - takich, jakie TRAPER 620 posiada w części rufowej i dziobowej.

DANE TECHNICZNE:

długość całkowita - 6,20 m
długość z "bukszprytem" - 6,65 m
długość z "bukszprytem" i z platformami kąpielowymi - 7,40 m
szerokość całkowita - 2,50 m
zanurzenie - 0,35 m
wysokość nad linią wodną - 1,85 m
wysokość z masztem - 3,00 m
ciężar całkowity bez silnika i zapasów - 1190 kg
wysokość w kabinie - 1,93 m
zalecana moc silnika zaburtowego - 15~30 KM
prędkość eksploatacyjna - ok. 6 węzłów
średnie zużycie paliwa - ok. 3 ltr/h
pojemność zbiornika paliwa - 73 ltr
pojemność zbiornika wody pitnej - 70 ltr
pojemność zbiornika wody użytkowej - 280 ltr
ilość koi - 5
masa balastu - 0 kg
kategoria pływalności "C" - wiatr do 6B, fala do 2 m
jednostka niezatapialna


Copyright and design by Robert Remisz.